Release_CR_site1

مروری بر بازی کلش رویال

فست جم
فست جم
کلش رویال ، اسفند ۱۷, ۱۳۹۴

مروری بر بازی کلش رویالReviewed by فست جم on Mar 7Rating:

بازی جدید استراتژیک شرکت سوپرسِل (Supercell)، با عنوان Clash Royale در حال حاضر عشق و علاقه‌ی تمامی گیمرها را به خود جلب کرده است. اگرچه، این بازی ابتدا به منظور تست علاقمندی گیمرها در سطح جهانی نشد و فقط در کشورهای برگزیده ای مانند استرالیا و کانادا عرضه گردید ولی بالاخره چشم همه هواداران در تاریخ ۳ مارس به جمال این شاهکار شرکت سوپرسل روشن شد. Clash Royale اولین بازی از شرکت سوپرسل است که نیازی به افقی گرفتن گوشی موبایل ندارد و با گیم پلی سرگرم‌کننده و رابط استراتژی به Clash Universe متصل می‌شود. برای اولین بار در فست جم به بررسی کلش رویال می‌پردازیم!

بازی مانند بازی‌های دیگر سوپرسل آغاز می‌شود، که قبل از اینکه به سراغ نبرد با بازیکنان زمانی سرتاسر  جهان بروید به شما اصول اولیه را آموزش می‌دهد. یک بازی با کارت هایی است که در ابتدا به شما نحوه استفاده از آنها آموزش داده میشود. اجازه دهید درباره ی قسمت‌های مهم بازی صحبت کنیم. اول از همه، کارت‌ها. کارت‌های زیادی در بازی وجود دارد، هر کدام نشان‌دهندۀ سربازها، حمله‌ها و ساختمان‌های مختلفی هستند که ارتشی را برای نبردهای شما می‌سازند.  کارت‌ها را می‌توان جمع آوری، اهدا، خریداری و همچنین در نبردها استفاده کرد. به علاوه کارت‌ها به سه دسته‌ی اصلی رایج، کمیاب و حماسی تقسیم بندی می‌شوند. باید کارت‌ها را به خوبی نگه دارید، آن‌ها را برای سربازها، حمله‌ها و ساختمان‌های بهتر ارتقا دهید، و از آن‌ها در صحنه نبرد برای استراتژی‌های نبرد حماسی استفاده کنید. صحنه‌ی نبرد چیست؟ توضیح می‌دهم.

صحنه‌ی نبرد مهم‌ترین قسمت اکانت شما است. صحنه‌ی نبرد ۸ کارت دارد. این کارت‌ها ممکن است در نبردها استفاده شوند، کارت‌های دیگر را پشت سر گذارند. ولی اگر بیش از ۸ کارت بگیرید چطور؟ نگران نباشید، بقیه‌ی کارت‌ها در محل نگهداری مخصوص کارت های شما محفوظ هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و بعد از هر نبرد آن‌ها را سازمان‌دهی کنید. نگران هیچ چیز نباشید. سازوکار بازی ساده است، و مهارت ها با کمی تمرین بهتر می‌شوند.

بعد از کارت ها و صحنه‌ی نبرد، نوبت به طلا، اکسیر و الماس‌ها می‌رسد. بازیکنان کلش آف کلنز حتما این اسم‌ها را شنیدند. در ابتدای مقاله فست جم نوشتم که بازی به کلش یونیورس متصل شده است. که این یعنی، الهام گرفته و توسعه‌ی مجددی از کلش آف کلنز است، ولی با یک گیم پلی جدید.

منابع

Gold (طلا) :از آن برای جستجوی نبرد‌های چند نفره، خرید کارت‌ها و همچنین ارتقای آن‌ها استفاده کنید.

Elixir (اکسیر) :برای آزاد کردن سربازان و ساختمان‌ها از کارت‌های منتخب شما در طول نبرد‌ها استفاده می‌شود.

Gems (الماس‌ها) : برای صندوق‌های قفل، خرید طلا، خرید کارت‌ها وقتی ‌که طلا تمام کردید، باز کردن سریع صندوق‌ها، و همه‌ی کارهایی که در انجام آن عجله دارید استفاده می‌شوند.

من هرگز طرفدار Boom Beach یا Hay Day نبودم، چرا که فکر می‌کنم خیلی خسته‌کننده هستند. از دست من ناراحت نشوید، ولی هرکس سلیقه‌ی خاص خودش را دارد. ولی همیشه معتاد Clash of Clans بودم. بسیاری از شما شاید بدانید که “الماس‌ها” در کلش آف کلنز برای کلبۀ کارگرسازنده که در جریان بازی نقش قابل‌ توجهی دارد، ذخیره‌ شده و استفاده نمی‌شوند. ولی در کلش رویال چطور؟ بهترین جواب اینجاست.

استفاده‌ی دقیق از آن‌ها می‌تواند یک استراتژی واقعی برای یک پادشاه واقعی باشد.  خارج از شوخی از آن‌ها برای باز کردن سریع صندوق‌هایی که خیلی دیر باز می‌شوند، استفاده کنید.

بله درست حدس زدید. سوپرسل مثل همیشه، این روش قدیمی را برای به دست آوردن پول بیشتر اضافه کرده است. ۴ محل برای ذخیره‌ی صندوق‌هایی که بعد از پیروزی به دست آوردید وجود دارد. ولی، اگر بیش از ۴ صندوق داشتید چطور؟ نگران نباشید، بقیه‌ی صندوق‌ها هرگز نمی‌رسند. منظورم این است که وقتی محل صندوق‌ها پر باشد، تا زمانی که یکی از آن‌ها را باز نکرده و محل را برای صندوق بیشتر خالی نکنید نمی‌توانید صندوق بیشتری دریافت کنید. ساده است، صندوق‌ها به ۴ دسته‌ی چوبی، نقره‌ای، طلایی و جادویی تقسیم می‌شوند. اجازه دهید توضیح بدهم.

 

ذخایر

چوبی : هرگز در طول آموزش پیدا نمی‌شوند. تنها بعد از آن در صندوق‌های رایگان یافت می‌شوند. زمان باز شدن قفل: ۱۵ ثانیه.

نقره‌ای : اغلب بعد از هر نبرد یافت می‌شوند. محتوی کمی طلا، و ۳ کارت هستند. در صندوق‌های تاج موجود هستند. زمان باز شدن قفل: ۳ ساعت.

طلایی : بیشتر اوقات کسی را که از شما پیروزی‌های بیشتری داشته است شکست دهید و گاهی به طور اتفاقی پیدا می‌شود. محتوی سکه یا طلای بیشتری نسبت به صندوق نقره، ۱۴ کارت که یکی از آن‌ها کارت کمیاب است، هست. زمان باز شدن قفل: ۸ ساعت.

جادویی : خیلی به ندرت یا وقتی که به صحنه‌ی بعدی برسید پیدا می‌شود. محتوی طلای زیاد، به همراه ۴۱ کارت فوق العاده، که یکی از آن‌ها حماسی و ۸ عدد کمیاب است، می‌باشد. زمان باز شدن قفل: ۱۲ ساعت.

فوق العاده : صندوق رایگان، هر ۴ ساعت یکبار دریافت می شود. صندوق تاج، هر ۲۴ ساعت یک‌بار زمانی که امتیاز شما ۱۰ یا بیشتر باشد به دست می‌آید.

مروری بر کلش رویال

بالون‌ها!

۴ قفسه دارید، که با ۴ صندوق نقره‌ای پر شده است. و اگر واقعا بخواهید کارت‌ها و گنجینه‌های بیشتری از نبردهایتان به دست آورید، باید حداقل ۳ ساعت برای درآمد منصفانه منتظر بمانید. یا اینکه، بدون هیچ درآمدی نشان را به دست آورید، در واقع با از دست دادن طلا می توانید این کار را انجام دهید. البته توسعه‌دهندگان با صندوق‌های رایگان و تاج برای متعهد ماندن بازیکنان کاری زیبایی انجام دادند. خیلی ممنون سوپرسل!

فعلا این تنها کاری است که می‌توانید یا باید برای ذخیره‌ی الماس‌هایتان انجام دهید. ولی ناامیدکننده است. نظر به اینکه یک بازی استراتژی زمانی است، هیچ‌کس به شما حمله نمی‌کند و غنائم شما را نمی‌گیرد. می‌توانید هر زمانی که بخواهید بجنگید. ولی، کار جالبی انجام داده است. بازی آنقدر اعتیادآور است که یک بار که ببرید، دوست دارید بیشتر و بیشتر بازی کنید. که در نتیجه باعث می‌شود، طلا، عایدات، ذخایر، الماس‌هایتان را از دست دهید و یک روز تمام را به مبارزه تن به تن بگذرانید.

بخش مهم دیگری از بازی، قبیله‌ها، دستاوردها، و امتیازات کسب شده، هستند. عضویت در قبیله‌ها (کلن ها)، بعد از رسیدن به سطح ۳ امکان پذیر است. مهارت، با برنده شدن در نبردها، خودبه‌خود زیاد می‌شود. از این صفحه ویکی می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بازی بدست آورید. چیزی که هنوز درباره‌ی آن صحبت نکردم، نشان‌ها و صحنه‌ها است. نشان‌ها را زمانی که نبردها را ببرید یا ببازید به دست می‌آورید یا از دست می‌دهید. هر چه امتیاز بیشتری بگیرید، نشان بهتری هم به دست می‌آورید.

صحنه‌ها

اردوگاه آموزشی: فقط برای اهداف آموزشی است.

مرحله‌ی جن و پری: وقتی باز می‌شود که نبردهای مالتی پلیر را بازی می‌کنید.

Bone Pit: زمانی که بیش از ۴۰۰ نشان داشته باشید، باز می‌شود.

جام بربرها: زمانی که بیش از ۸۰۰ نشان داشته باشید باز می‌شود.

اتاق P.E.K.K.A: وقتی باز می‌شود، که مبارزات جن و پری را به صورت تک نفره بازی می‌کنید. اوه، یک لحظه. کلش رویال بود، درسته؟. بعد از ۱۱۰۰ نشان مذکور باز می‌شود.

حملۀ دره: وقتی بیش از ۱۴۰۰ نشان داشته باشید، باز می‌شود.

صحنه‌ی سلطنتی: آخرین صحنه‌ای است که وقتی بیش از ۱۷۰۰ نشان داشته باشید، باز می‌شود.

برخی از صحنه‌ها مانند لیگ در کلش آف کلنز به جز لیگ افسانه‌ها هستند. برنز، نقره، طلا، کریستال، مستر، چمپیون و تایتان تعدادی از مراحل هستند  که نبردها در آنجا برگزار می‌شود. همه‌ی صحنه‌ها، به غیر از طراحی غنی آن‌ها، تقریباً مشابه کلش آف کلنز هستند.

بیشتر به نظر می رسد که فست جم نقش  یک آموزنده بازی را ایفا نموده تا یک منتقد و تحلیل گر. ولی هنوز هم، مطالبی است که باقی مانده است. در آخر، برج‌های پادشاهی و میدان نبرد را داریم.

برج‌های تاج

برج پادشاه:  برج پادشاه مهم‌ترین برج در یک نبرد است. به دشمن اجازه ندهید آن را بگیرد. اگر ویران شود، بلافاصله با سه ستاره می‌بازید.

برج‌های نگهبان: برج نگهبان یک برج بلند برد است که به یگان‌های دشمن آسیب می‌رساند. مشابه  دیگر بازی‌های جنگی چند نفره آنلاین، در واقع، سوپرسل به شدت از دوتادو (Dota2)  و وارکرفت الهام گرفته است. چطور؟ در مقاله‌ی های بعدی درباره‌اش صحبت می کنیم.

بنابراین، در هر نبرد، نقشه شامل ۶ ساختمان می‌شود، برای هر بازیکن ۳ عدد. در سمت چپ و راست برج‌های نگبان قرار دارند.

آن‌ها از پادشاه و مرزها دفاع می‌کنند. در وسط، برج پادشاه قرار دارد. این برج در صورتی که یکی یا بیشتر برج‌ها تخریب شوند از خود دفاع می‌کند. اگر یکی از برج‌های نگهبان شما تخریب شود، حریف به تاج می‌رسد. دو برج، دو تاج. ولی اگر مستقیما برج پادشاه تخریب شود، بلافاصله سه تاج به حریف می‌رسد.

این بازی اصلا به سادگی چیزی نیست که در بالا توضیح دادیم، ولی خیلی بهتر و جالب‌تر از Clash of clans است. این روزها، تعداد زیادی از بازی کردن clash of clans دست کشیده اند و کلش رویال بازی می کنند چرا که استراتژیک تر، جالب‌تر و اعتیادآورتر است.

 

نکات مثبت

گیم پلی تعاملی

رابط اعتیادآور

طراحی ساده و شیک

درک آسان

 

نکات منفی

زمان انتظار طولانی برای باز شدن صندوق‌ها

راه حل کسب درآمد نامناسب و سخت

 

برای خرید جم کلش رویال اینجا کلیک کنید

 


شبکه های اجتماعی گیفت چی :

فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *